Prosto z kadru

prosto z kadru

FAQ

Zapoznajcie się z najczęściej zadawanymi pytaniami. Mam nadzieję, że odpowiedzi rozwieją Wasze wątpliwości. W przeciwnym razie zapraszam do kontaktu.

1. Od jak dawna zajmujesz się fotografią ślubną?

Fotografią ślubną zwaną również weselną, zajmuję się od ponad 6 lat. Jest to moja najważniejsza kategoria, której poświęcam najwięcej czasu. Poza ślubami wykonuję różnego rodzaju reportaże okolicznościowe oraz zdjęcia rodzinne i dziecięce.

2. Jaki jest koszt reportażu ślubnego?

Ceny reportażu ślubnego w obecnym roku zaczynają się od 1800zł. Jeżeli Państwo planują kameralne przyjęcie, i potrzebują fotografa na krótszy czas, proszę zapytać o indywidualną wycenę, podając mi datę Waszego ślubu, lokalizację, najważniejsze elementy, na których Wam zależy oraz godziny w których miałbym fotografować. W odpowiedzi zwrotnej wyślę Wam przygotowaną ofertę.

3. Jaki jest czas pracy na reportażu ślubnym?

Na reportażu ślubnym, który obejmuje przygotowania, ceremonię, składanie życzeń, wesele i oczepiny pracuję 10-14 godzin. Na samych przygotowaniach jestem 2-3 godzinki wcześniej, a całodniowy reportaż kończę po oczepinach lub ok. 1:00 w nocy.

4. Czy przygotowania zawsze są fotografowane?

Ten aspekt zależy już od Was. Czy chcecie mieć unikalne zdjęcia z Waszego dnia. Praktycznie wszystkie pary wybierają moją usługę z przygotowaniami, ponieważ pozwala to Nam lepiej się poznać. Ponadto jest to idealny moment do wykonania pierwszych pamiątkowych zdjęć. Dodatkowo przyzwyczajacie się od samego początku do mojej obecności oraz obiektywu, który będzie Wam towarzyszył przez cały dzień.

5. Ile zdjęć otrzymamy?

Otrzymacie minimum 250-350 zdjęć z całego dnia Waszego ślubu. Cały reportaż ślubny poddany jest starannej i autorskiej obróbce. Oczywiście za każdą nadprogramową fotografię nie ponosicie dodatkowych kosztów. Podana przeze mnie minimalna ilość zdjęć jest cząstką całego reportażu, ponieważ oddaje państwu cały materiał obrobiony i wyselekcjonowany.

6. Czy dojazd jest płatny dodatkowo?

W promieniu 50 kilometrów od Ostrowca Świętokrzyskiego dojazd jest darmowy. Jeżeli dystans do pokonania jest większy niż podany wyżej trzeba doliczyć niewielkie koszty związane z moim transportem.

7. Jaki jest czas oczekiwania na zdjęcia?

Gotowy materiał oddaje Wam do 45 dni od zakończenia mojej pracy. Może się zdarzyć tak, że w danym miesiącu będę miał dużo zleceń i czas oddania zdjęć wydłuży się maksymalnie do 3 miesięcy (najdłużej oddawany materiał miał 58 dni mimo dużej ilości zleceń). Pierwsze zdjęcia zobaczycie już po kilku dniach, następnie gdy otrzymacie wszystkie fotografie, wybieracie z nich 80 kadrów, które umieszczam w FOTOALBUMIE lub FOTOKSIĄŻCE.

8. W jaki sposób możemy zarezerwować termin?

Jeżeli zapoznali się Państwo z moją ofertą oraz reportażami ślubnymi i chcą zarezerwować termin to najchętniej spotkałbym się z Wami, w celu poznania  Was, waszych oczekiwań i wymagań co do ślubu. Potwierdzeniem rezerwacji terminu jest podpisanie umowy, z którą wiąże się zadatek. Jeżeli nie ma możliwości, aby doszło do Naszego spotkania, to proponuję rozmowę telefoniczną i wszelkie kwestie finansowe i formalne będziemy załatwiać drogą elektroniczną.

9. Czy opublikujesz Nasze zdjęcia w Internecie?

Oczywiście że tak! Moją wizytówką jest strona internetowa, na której publikuję Wasze zdjęcia. Gdybym nie opublikował reportaży ślubnych nie mielibyśmy okazji do podjęcia współpracy. Ukazując aktualne reportaże ślubne, pokazuje Wam na jakim poziomie są moje prace – jest to dla mnie bardzo ważne. Jeżeli nie chcecie bym umieszczał Wasz wizerunek na mojej witrynie internetowej to dajcie znać. Na pewno znajdziemy wspólnie idealne rozwiązanie 🙂

10. Czy rekomendujesz sesję plenerową innego dnia?

Jak najbardziej! Jest to idealny moment na przygotowanie się do takiej sesji. Na sesję po ślubną trzeba być zdeterminowanym, poświęcić kilka godzin oraz dobrze czuć się przed obiektywem, ponieważ taka sesja wykonywana jest w jednym lub w kilku miejscach, wybranych przez Was lub wspólnie.

11. Czym jest sesja plenerowa w dniu ślubu?

Sesja plenerowa podczas ślubu trwa od 20 do 45 min i jest to sesja typowo portretowa, którą wykonuję po zakończeniu ceremonii lub w trakcie wesela. Taka sesja jest dodatkiem do sesji po ślubnej innego dnia. Zdjęcia tego rodzaju w trakcie ślubu mają swoje plusy. Fotografie są naturalne, pełne emocji których nie powtórzymy innego dnia. Obie sesje otrzymujecie ode mnie jako prezent ślubny!

Czas na Was!

Zapoznaliście się już z moim Portfolio? Jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście, to gorąco zachęcam do przejrzenia.

Moje spojrzenie i myśli są Wam bliskie? Świetnie! Czas bym teraz poznał Wasze plany, dzięki którym stworzę dla Was idealną ofertę!

Przewiń do góry