Prosto z kadru

Fotograf ślubny czy zwykły Fotograf ? Zobacz…

Fotograf śluby czy zwykły fotograf ? Zapewne wiele osób uważa, że każda osoba która fotografuje może wykonać takie zlecenie.
Nic bardziej mylnego o ile ten właśnie fotograf chce działać w branży jako fotograf ślubny z pasji czy fotografuje tylko i wyłącznie dla pieniędzy.
Nazywam się Paweł Pietruszka, a to mój pierwszy wpis na temat wyboru fotografa. Spotkałem wiele par i ich opinii na temat swojego fotografa
które bywały różne.
Zapamiętajcie jedna bardzo ważna rzecz, wybierając fotografa ślubnego trzeba wybierać go z rozsądkiem! Drogi fotograf nie zawsze oznacza – dobry..
Znam sporo osób, które za fotografa zapłacili krocie, a jego fotografie były gorsze niż fotografa ze średniej półki. Wiecie dlaczego ? Bo para młoda nie zwracała uwagi na szczegóły, tylko sugerowała się “Drogi sprzęt to i zdjęcia będą dobre”. Wszystko się zgadza sprzęt jest kluczowy by fotografować reportaże ślubne.
Jest tylko jedno “ale” – to nie sprzęt, a fotograf robi zdjęcia, i to on jest najważniejszą osobą na Waszym ślubie.
Sprzęt to drugo planowy temat, najważniejsze jest to jak wybrany przez Was fotograf podchodzi do tematu “Fotografii ślubnej”.

Fotografia ślubna nie jest łatwym temat. Jest ona bardzo rozbudowana, ponieważ to nie jest tylko impreza, na której wszyscy się bawimy i upamiętniamy te chwile.
Są to różnorodne tematy, które zaczynają si ę od Przygotowania pary młodej, różnorodna fotografia detali ślubnych, które będą wykorzystane przez parę młodą. każdy detal jaki będą na sobie miedz młodzi, później ceremonia w kościele, życzenia, przywitanie chlebem i solą, pierwszy taniec, aż po oczepiny i podziękowania dla rodziców.. Można tutaj wymieniać przeróżne tematy związane z fotografowaniem reportażu ślubnego. W każdej podanej wyżej tematyce fotografii ślubnej/reportażowej, są różnorodne możliwości fotografowania, różnego rodzaju momenty, szybkie i krótkie chwile na które trzeba być przygotowanym i wiedzieć co w danym momencie może się wydarzyć.
Pamiętajcie sprzęt to nie wszystko! Ważne jest by Wasz fotograf miał spostrzegawcze oko i miał dzięki niemu wszystkie najważniejsze chwile upamiętnione na Waszych fotografiach.
Sprzęt u “fotograf ślubny” to podstawa, na którą trzeba również brać poprawkę wybierając go na własny ślub.
Za nim go wybierzecie zapoznajcie się z jego Portfolio na stronie, którą posiada oraz z opiniami na jego temat na wizytówce GOOGLE.

Jak poznać i wybrać fotografa by się nie zawieść? Już Wam mówię – sesja zdjęciowa oraz spotkanie osobiste z rozmową zapoznawczą podczas sesji. Wiedzieliście o tym, że sesja narzeczeńska jest najlepszym sposobem na otwarcie się przed samym sobą? Nie każda osoba lubi mieć na sobie oko obiektywu, które jest skierowane centralnie na nią. Dlatego najlepszym rozwiązaniem takich sytuacji jest sesja z wybranym fotografem.

Osobiście sam proponuje swoim parą takie sesje narzeczeńskie przed ślubem 🙂 Pozwala to na swobodne zachowanie pary młodej oraz likwiduje dodatkowy stres jaki przeżywa młoda para. Ostrowiec Świętokrzyski – miasto w którym głównie zajmuje się fotografia ślubna i okolicznościową.
Wykonuje zlecenia również w okolicy do 150km od mojego miejsca zamieszkania.

Mam nadzieję, że pomogłem Wam przy wyborze odpowiedniego fotografa i będziecie wybierać go rozważnie 🙂

Zapraszam do siebie na zapisy – Ostrowiec Świętokrzyski i okolice !

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry